COXREELS 1185-3328-EB Motorized Hose Reel, Medium Pressure, 1-1/2 Inch Inner Dia., 250 feet Length
Item: CF3LRXModel: 1185-3328-EB
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Hose Reel
Base Size 35.5" x 24.5"
Drive Type Motorized
Hose Inside Dia. 1/2"
Hose Length 250 ft.
Includes Hose No
Inside Dia. 1 1/2"
Max. Operating Pressure 1500 psi
Maximum Operating Pressure 1500 psi
Mounting Size 36.25" x 18.5"
Overall Height 30"
Overall Length 28"
Overall Width 47.63"