COXREELS 1185-2028-EA Motorized Hose Reel, Medium Pressure, 1-1/2 Inch Inner Dia., 125 feet Length
Item: CF3LQRModel: 1185-2028-EA
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Hose Reel
Base Size 25.5" x 24.5"
Drive Type Motorized
Hose Inside Dia. 1/2"
Hose Length 125 ft.
Includes Hose No
Inside Dia. 1 1/2"
Max. Operating Pressure 1500 psi
Maximum Operating Pressure 1500 psi
Mounting Size 23.25" x 18.5"
Outside Dia. 2.062"
Overall Height 30"
Overall Length 28"
Overall Width 34.63"