COXREELS 112W-1-100 Welding Hose Reel, 1/4 Inch Inner Dia., 100 Feet Length | CF3KZQ
COXREELS 112W-1-100 Welding Hose Reel, 1/4 Inch Inner Dia., 100 Feet Length
Item: CF3KZQModel: 112W-1-100Cross Ref: 29PT26
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Hose Reel
Base Size 9.5" x 6"
Drive Type Hand Crank
Hose Inside Dia. 1/4"
Hose Length 100 ft.
Includes Hose Yes
Inside Dia. 1/4"
Max. Operating Pressure 200 psi
Maximum Operating Pressure 200 psi
Mounting Size 5.5" x 3"
Outside Dia. 1/4"
Overall Height 13"
Overall Length 12"