COTTERMAN 4TR26A6E10B8C1P6 Rolling Ladder Welded Handrail Platform 40 Inch Height | AD2VQM 3UY31
COTTERMAN 4TR26A6E10B8C1P6 Rolling Ladder Welded Handrail Platform 40 Inch Height
Item: AD2VQMModel: 4TR26A6E10B8C1P6Cross Ref: 3UY31
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Product Specifications:
Item Tilt and Roll Ladder
Actuation Type Tilt And Roll
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 37"
Base Length 37"
Base Width 28"
Caster Diameter 4"
Includes Handrails Handrails Included
Ladder Tread Perforated
Number Of Steps 4
Overall Depth 37"
Overall Height 5.8 ft.
Overall Width 28"
Platform Depth 10"
Platform Height 3.3 ft.
Platform Width 24"
Series TILT-N-ROLL Series
Step Depth 7"
Step Tread Perforated
Step Width 24"