COTTERMAN 4TR26A3E10B8C1P6 Rolling Ladder Welded Handrail Platform 40 Inch Height | AC9CMG 3FME2
COTTERMAN 4TR26A3E10B8C1P6 Rolling Ladder Welded Handrail Platform 40 Inch Height
Item: AC9CMGModel: 4TR26A3E10B8C1P6Cross Ref: 3FME2
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Product Specifications:
Item Tilt and Roll Ladder
Actuation Type Tilt And Roll
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 37"
Base Length 37"
Base Width 28"
Caster Diameter 4"
Includes Handrails Handrails Included
Ladder Tread Serrated
Number Of Steps 4
Overall Depth 37"
Overall Height 5.8 ft.
Overall Width 28"
Platform Depth 10"
Platform Height 3.3 ft.
Platform Width 24"
Series TILT-N-ROLL Series
Step Depth 7"
Step Tread Serrated
Step Width 24"