COTTERMAN 4TR18A1E20B8D3C1P6 Tilt and Roll Ladder, 4 Step, Expanded Metal Tread, 70 Inch Height
Item: CE9DMDModel: 4TR18A1E20B8D3C1P6Cross Ref: 21VC87
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 47"
Base Length 47"
Base Width 20"
Caster Diameter 4"
Color Gray
Components Included Removable Rear Chain
Includes Handrails Handrails Included
Ladder Tread Expanded Metal
Number Of Steps 4
Overall Depth 47"
Overall Height 5.8 ft.
Overall Width 20"
Platform Depth 20"
Platform Height 3.3 ft.
Platform Width 16"
Rear Exit Yes
Series TILT-N-ROLL Series
Step Tread Expanded Metal
Step Width 16"