CALDWELL A360-2-14/8 Jib Crane Base Mounted 4000 Lb 8 Feet | AD3QXP 40M535
CALDWELL A360-2-14/8 Jib Crane Base Mounted 4000 Lb 8 Feet
Item: AD3QXPModel: A360-2-14/8Cross Ref: 40M535
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Jib Crane
Beam Flange Width 5 3/4"
Finish Paint
Flange Width 5 3/4"
Height Under Beam 14 ft.
Height Under Span 14 ft.
Lift 0" to 168"
Lift Range 0" to 168"
Load Capacity 4000 lbs.
Mast Dia. 14"