CALDWELL A360-2-10/16 Jib Crane Base Mounted 4000 Lb 16 Feet | AD3QXD 40M525
CALDWELL A360-2-10/16 Jib Crane Base Mounted 4000 Lb 16 Feet
Item: AD3QXDModel: A360-2-10/16Cross Ref: 40M525
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Jib Crane
Beam Flange Width 7 1/2"
Beam Type Open Beam
Body Finish Voc Alkyd
Body Material Steel
Color Yellow
Construction Welded Steel
Finish Paint
Flange Width 7 1/2"
Height Under Beam 10 ft.
Height Under Span 10 ft.
Lift 0" to 120"
Lift Range 0" to 120"
Load Capacity 4000 lbs.
Mast Dia. 16"