BRADY THT-42-717-10 Wire Marker Polyimide | AH2VMT 30EA15
Item: AH2VMTModel: THT-42-717-10Cross Ref: 30EA15 / 134247
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Roll
Adhesive Adhesive
Adhesive Material Acrylic
Adhesive Properties Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive
Adhesive Strength Permanent
Application Circuit Board And Electrical Component Labeling
Color White
Compatible Grainger Part Number 22NA77, 2UPJ8
Compatible Mfr Part Number IP-R6006, R6006
Core Diameter 3"
For Print Method Thermal Transfer
Inkjet Printable No
Label Color White
Label Finish Gloss
Label Height 3/16"
Label Material Polyimide
Label Media Format Precut Roll
Label Shape Rectangle
Label Thickness 0.0042"
Label Width 1"
Labels Per Roll 1
Labels Per Row 1
Material Polyimide
Material Series B-717 Series
Maximum Service Temperature 572°F
Minimum Service Temperature -94°F
Printer Series Compatibility A8500, Bbp11, Bbp12, Bbp81, I5100, I7100, Ip Series, Tht 3" Core Printers