BRADY LAT-4-747-10 Wire Marker Polyester | AH2RUM 30DD14
BRADY LAT-4-747-10 Precut Label Sheet, 1/4 x 51/64 Inch, Polyester, White, For 16 AWG to 10 AWG Wire Gauge
Item: AH2RUMModel: LAT-4-747-10Cross Ref: 30DD14
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Label Sheet
Adhesive Adhesive
Adhesive Material Acrylic
Adhesive Properties Permanent Adhesive
Adhesive Type Permanent
Application Circuit Board Labeling, General Identification
Color White
Finish Matte
For Print Method Laser
Label Attachment Style Wraparound
Label Finish Matte
Label Height 1/4"
Label Material Polyester
Label Media Format Precut Sheet
Label Type Permanent
Label Width 13/16"
Labels Per Roll 8
Labels Per Row 8
Legend Write On
Material Polyester
Material Series B-747 Series
Maximum Service Temperature 267°F
Maximum Wire Diameter 0.15"
Maximum Wire Gauge 10 Awg
Media Format Precut Sheet
Minimum Service Temperature -40°F
Minimum Wire Diameter 0.09"
Minimum Wire Gauge 16 AWG