BIL-JAX 0106-HGP-12X16 Guard Rail Portable For 12 x 16
Get it by Tuesday, Jun 2
€1,701.96 /pkg. of 10
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Guard Rail |
| Compatible Product Type | Portable Stage Packages |
| Finish | Powder Coated |
| Height | 42" |
| Includes | Guard Rail |
| Material | Steel |
| Overall Height | 3.5 ft. |
| Overall Width | 48" |
| Width | 48" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 108 |
| Ship height (cm) | 121.92 |
| Ship length (cm) | 121.92 |
| Ship width (cm) | 60.96 |
| HS code | 7326908588 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Model | Finish | Material | Height | Pkg. Qty. | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0106-HGP-08X12 | Powder Coated | Steel | 42" | 7 | €1,095.50 | |
| 0106-HGP-16X20 | Powder Coated | Steel | 42" | 13 | €2,782.28 | |
| 0106-HGP-20X24 | Powder Coated | Steel | 42" | 16 | €3,186.62 | |
| 0106-HGP-24X32 | Powder Coated | Steel | 42" | 20 | €3,817.97 | |
| 0106-HGP-24X40 | Powder Coated | Steel | 42" | 22 | €3,947.90 | |
| 0106-HGP-40X40 | Powder Coated | Steel | 42" | 30 | €3,620.87 | |
| 0106-HGP-60X60 | Powder Coated | Steel | 42" | 45 | €7,182.29 |
Explore Products
- ANVIL 0332517200 Nipple, SCH 40, Black, Seamless, Pipe Size 1/2", Close Length 9"
- MAIN FILTER INC. MF0343015 KS15 Interchange Hydraulic Filter, Glass, 25 Micron, Viton Seal, 9.25 Inch Height
- ENERPAC ZU4820MB Pump, Electric Universal, 115V, 8
- WINSMITH E26XDTS4X00WFT Worm Gear Reducer, Solid Input Shaft, Solid Output Shaft, Left Worm
- SPEARS VALVES 468SE-573 Clamp Saddle, Double Outlet, Socket, EPDM, SS Bolt, 8 x 1/2 Size, PVC
- ADAPT-ALL SS5360L-22 Elbow, 90 deg., Male L22 DIN Tube x Female L22 DIN Tube, Stainless Steel, Light Duty
- OSBORN 4305667102
- INGERSOLL-RAND 5RLNC1 Air Screwdriver 13 To 75 Inch-lb.
Explore More
- KEYSHAFT
- Defrost Timer Control
- Barbed Tube Fittings
- Drawer Slides
- Solenoid Coils
- Coatings and Wrap
- REVCOR Propeller, 12 inch
- ACCURIDE C204A LR Series Medium Duty 3/4 Extension Slides
- ANSELL Class 0 Electrical Gloves, 14 Inch, Yellow
- ANVIL AS3025 Series Post Bases
- EAGLE Hose Wrap
- PALMGREN Heavy Duty Gear Head Drill Presses
- BENCHMARK SCIENTIFIC SmartCheck Series, Protein Markers
- DWYER INSTRUMENTS 1211 Series Slack Tube Manometers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BIL-JAX 0106-HGP-12X16 Guard Rail Portable For 12 x 16
€1,701.96 /pack
