FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Tube Holder |
| Compatible With Manufacturer Model Number | R4040 |
| Hold Capacity | (6) 1.5/2 mL Tubes |
| Number Of Tubes Held | 6 |
| Overall Diameter | 1" |
| Overall Length | 6" |
| Overall Width | 1" |
| Product Type | Tube Holder |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1 |
| Ship height (cm) | 17.78 |
| Ship length (cm) | 17.78 |
| Ship width (cm) | 17.78 |
| HS code | 8479820080 |
| Country of Origin | CN |
Explore Products
- BALDWIN FILTERS PT9359-MPG Hydraulic Filter Element/maximum Performance Glass Pt8942-mpg
- GATES 8423-6841 Light Duty V-Belt
- VERMONT GAGE 111340950 Pin Gage, Class ZZ, Go, Steel, 0.4095 Inch Size
- BOWMAN MFG CO FM403-0220 Respiratory Equipment Dispenser, Abs Plastic, Black, Keys/Dispenser
- AMERICRAFT MANUFACTURING 836-2X-3-EXP Exhaust Fan, Explosion Proof, Size 36 Inch, 3 Phase, 2 HP
- EATON XTCEC025C01Y Iec Contactor, Full Voltage, Non-Reversing, 48 VAC V Coil, 3P
- GRAINGER ZUSAV5X225 O-Ring, 225 mm Inside Dia, 235 mm Outside Dia, Black
- INNOVATIVE COMPONENTS 3GDL3 Snap Lock Three Prong Knob 1/4 1 3/4 In


