BANJO FITTINGS LSTM050-100C Mini T-Line Strainer, With Clear Bowl, 1/2 x 1/2 Inch, 100 Mesh
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
| Item | Mini T-Line Strainer |
| Color | Clear |
| Material | Polypropylene |
| Max. Operating Pressure | 100 psi |
| Mesh Size | 100 |
| Style | Clear Bowl |
| Type | Mini T Strainer |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.14 |
| Ship height (cm) | 12.7 |
| Ship length (cm) | 12.7 |
| Ship width (cm) | 12.7 |
Product Variants
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LSTM050-30 | 30 | 1/2" | 200 psi | Black | Black | 200 psi | 150°F | 1/2" | €36.53 | |
LSTM050-50 | 50 | 1/2" | 200 psi | Black | Black | 200 psi | 150°F | 1/2" | €36.49 | |
LSTM050-80 | 80 | 1/2" | 200 psi | Black | Black | 200 psi | 150°F | 1/2" | €36.56 | |
LSTM075-30 | 30 | 3/4" | 100 psi | Black | Black | 100 psi | 150°F | 3/4" | €36.56 | |
LSTM075-50 | 50 | 3/4" | 100 psi | Black | Black | 100 psi | 150°F | 3/4" | €36.10 | |
LSTM075-80 | 80 | 3/4" | 100 psi | Black | Black | 100 psi | 150°F | 3/4" | €35.68 | |
LSTM050-30C | 30 | 1/2" | 100 psi | Clear | Clear | 100 psi | 70°F | 1/2" | €48.10 |
Explore Products
- GRAINGER 15670_24_0 Brass Rectangular Bar, 360, 4 Inch X 24 Inch Nominal Size, 0.625 Inch Thick
- SMC VALVES MXQ6-50P-M9PL Guide Cylinder, 6 mm Size, Double Acting Auto Switcher
- EATON XTAR032C21L3E002
- TELEMECANIQUE SENSORS XMLR010G1N26 Fluid and Air Pressure Sensor, 0 to 145 PSI, 4 to 20mA, Programmable
- BALDOR / DODGE 006796 1090T Metallic Coupling Grid-Lign, Shaft Size 2.6250 Inch, Rating 3600 Rpm
- WIHA TOOLS 33405 T-Handle Metric Hex Key, 3.0 mm X 200 mm Size