FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Breather Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 5/8" |
| Length | 3 1/4" |
| Width | 1 3/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 1.59 |
| Ship length (cm) | 8.26 |
| Ship width (cm) | 4.45 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Pallet Jacks
- Hook and Loop Fasteners
- Door Sweeps
- Chartless Digital Recorder Accessories
- AKRO-MILS 30138 Shelf Bins
- CONDOR Safety Glasses
- CONDOR Coated Gloves, Nitrile, 3/4 Dotted/Double Dipped
- MUELLER INDUSTRIES LF352-N Bronze Body Y Strainers
- KNIPEX Cable Cutters
- SAFEWAY Hydraulic Quick Coupler, Steel, 3/8
- KRAFT TOOL CO. Chisel Carbide Tipped Steel
- SPEARS VALVES PVC Class 160 IPS Fabricated Fitting 11-1/4 Deg. Elbows, Gasket x Spigot
- HEMCO Fume Hood Cabinets and Stands
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS SA4142 Crankcase Breather Filter, Rectangular
€13.37 /unit
