FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Element Only |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 13/16" |
| Length | 10 3/4" |
| Width | 3 3/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.06 |
| Ship height (cm) | 5.08 |
| Ship length (cm) | 28.45 |
| Ship width (cm) | 9.14 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Sledges
- Signal Conditioner
- Centrifuges
- Fire Alarm Control Panels
- Durometers
- AKRO-MILS 30088 Shelfmax Shelf Bins
- PLAST-O-MATIC VBS Series Compact And Self Closing Vacuum Breakers
- LEATHERHEAD TOOLS Flat Head Axes, 6 Lbs.
- FERNCO Qwik Bushings
- DWYER INSTRUMENTS SFI-100 Series Midwest Sight Flow Indicators
- SUPER-STRUT U515 Series Beam Clamp
- CH HANSON CW Numbered Valve Tags
- ENERPAC CST Series Hydraulic Cylinders
- ROTRON Regenerative Blowers, 16.75 Inch Frame Size, 1 Stage
- JOMAR VALVE Cast Iron Check Valves, Wafer Style, Double Door, Aluminum Bronze Disc, Class 125
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS SA10429 Air Filter, Element Design, 10 3/4 Inch L
€24.16 /unit
