FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Crankcase Breather Filter In Plastic Housing |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 7/16" |
| Length | 1 7/8" |
| Width | 1 15/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.65 |
| Ship length (cm) | 4.76 |
| Ship width (cm) | 3.73 |
| Country of Origin | TW |
Explore More
- KEYSHAFT
- Tool Storage Accessories
- Oil Skimmer Accessories
- Gas Pilot Flame Sensors
- Electric Valve Actuators
- Lab Adapters and Joints
- OETIKER 159 Series Adjustable Clamps, Stainless Steel Band
- CONDOR Coated Gloves, Smooth, Palm Dipped, White
- YELLOW JACKET 1/4 Inch Compact Ball Valves
- ANVIL AS500 Series Channels, Solid
- TAYLOR Bench Scales
- BAILEIGH INDUSTRIAL Shrinker Stretchers
- KLEIN TOOLS Flexible-Eye Pulling Grips, Single-Weave
- KIMBLE CHASE KIMAX Erlenmeyer Flasks, Wide Mouth
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS SA10361 Crankcase Breather, Rectangular, 1-7/8 Inch L
€12.68 /unit
