FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Crankcase Breather Filter In Plastic Housing |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 19/32" |
| Length | 1 31/32" |
| Width | 1 13/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 4.05 |
| Ship length (cm) | 5 |
| Ship width (cm) | 4.6 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Full-View Sight Flow Indicators
- Synchronous Drive Gearbelts
- Rubber Hoses
- Oil Change Systems
- Shank Mount Surface Conditioning Sanding Discs
- TURTLESKIN CP-500 Insider Gloves
- GLOBE SCIENTIFIC Labeling Tapes, 1/2 Inch x 60 Yard per Roll
- SUGATSUNE Pull Handles, 316 Stainless Steel
- ANVIL AS1100 Series Rigid Steel Conduit Clamps, Electro Galvanized
- E JAMES & CO Commercial Grade Rubber Sheet
- KILLARK GFCI Receptacles
- HUMBOLDT J-Ring Test Sets
- HUMBOLDT Vacuum Pumps
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS SA10360 Crankcase Breather, Rectangular
€11.29 /unit
