FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Foam Air Filter |
| Element Only | Yes |
| Height | 3 1/8" |
| Length | 6 1/2" |
| Width | 2 1/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 7.94 |
| Ship length (cm) | 16.51 |
| Ship width (cm) | 5.72 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Self-Propelled Floor Scrubbers
- Pourers
- Pigeonhole Bin Units
- Box End Wrench Sets
- Angle Body Piston Valves
- B & P MANUFACTURING Aluminium Platform Truck Handles
- OIL SAFE Color Coded Steel Tubes
- CONDOR Leather Gloves, Cowhide, Premium, Full Finger, Gray
- ANVIL 2809 Series Threaded Lateral Anvilets, 3000 PSI
- EATON Danfoss FCV7-10 Series Flow Control Valves
- MAGLINER Bolts
- BROWNING VPB 200 Series Standard Duty Pillow Block Mounted Ball Bearings
- STANLEY Exit Devices
- REED INSTRUMENTS Replacement Probes
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS SA10100 Air Filter, Rectangular, 6-1/2 Inch L
€21.20 /unit
