BALDWIN FILTERS RS5744 Air Filter Element, 19-1/4 Inch L
Get it by Monday, Jun 1
€142.30 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Air Filter Design | Radial |
| Description/special Features | Inner Air Filter |
| Element Only | No |
| Height | 19 1/4" |
| Length | 19 1/4" |
| Outside Dia. | 11 9/16" |
| Width | 11 9/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 48.9 |
| Ship length (cm) | 48.9 |
| Ship width (cm) | 29.37 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Drain Components
- Galvanized Pipe Fittings
- Sanding Hand Pads
- Regenerative Blower Inlet Filters
- Antistatic Wrist Straps
- PS DOORS EdgeHalt Posi Stop Ladder Safety Gates
- CONDOR High-Visibility Vest, ANSI Class 2, Mesh Polyester, Hook And Loop, Lime
- DESTACO 344-M Series Pull Action Latch Clamps
- KEO Countersinks, 6-Flute, Carbide
- VNE STAINLESS Female Adapter
- APPROVED VENDOR Outdoor Storage Shed
- BALDOR / DODGE Type C, Flange, Split Tapered Roller Bearings
- JOMAR VALVE Brass Check Valves, Horizontal Swing, Solder Connection, 200 WOG
- SIOUX CHIEF Wall Cleanouts, Heavy-Duty Stainless Steel
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS RS5744 Air Filter Element, 19-1/4 Inch L
€142.30 /unit
