BALDWIN FILTERS RS5743 Air Filter Element, 24-7/8 Inch L
Get it by Monday, Jun 1
€308.13 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Air Filter Design | Radial |
| Description/special Features | Outer Air Filter |
| Element Only | No |
| Height | 24 7/8" |
| Includes | Bail Handle |
| Length | 24 7/8" |
| Outside Dia. | 17 23/32" |
| Width | 17.719" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 63.18 |
| Ship length (cm) | 63.18 |
| Ship width (cm) | 45.01 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Platform Lift and Stacker Accessories
- Ratcheting Wrenches
- DC Permanent Magnet Motors
- Sliding Door Locks
- Paint Collector Filter Pads
- TOUGH GUY Flexible Bed Spiked Shoes
- LOC-LINE Acid Resistant Y Fittings
- TUFTILE Ada Warning Pad 60 Inch Length x 24 Width
- SMC VALVES Vacuum Saving Valve
- DEWALT Drive Anchors
- MARTIN SPROCKET 1/2 Inch Drive 6 Point SAE Deep Impact Sockets
- DEWALT I-Beam Levels
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS RS5743 Air Filter Element, 24-7/8 Inch L
€308.13 /unit
