BALDWIN FILTERS RS5432 Air Filter, 18-29/32 Inch H x 18-29/32 Inch L
Get it by Monday, Jun 1
€ 24,99 Flat Shipping + VAT € 24,99 flat shipping is applicable on orders with an aggregate weight less than 10kg. Orders exceeding 10kg will be charged default shipping rates.
5.00% off
€195.30 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Air Filter Design | Radial |
| Description/special Features | Inner Air Filter Element |
| Element Only | No |
| Height | 18 29/32" |
| Length | 18 29/32" |
| Outside Dia. | 9 29/32" |
| Width | 9 29/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 2.97 |
| Ship height (cm) | 52.32 |
| Ship length (cm) | 29.97 |
| Ship width (cm) | 29.46 |
| Country of Origin | MA |
Explore More
- KEYSHAFT
- Hand Truck Accessories
- Portable Engine Driven Pumps
- Hanging Folding Chair and Table Trucks
- Blank Tags
- Pressure Washer Accessories
- JOHN GUEST Metric Swivel Male Branch Tees, BSPT Thread, Acetal Black
- ANVIL 2804 Series Flat Anvilets, Threaded
- NOTRAX Ergo Mat 974 Series, Antifatigue Mat
- SPEARS VALVES CPVC Tee Style Zero Dead Leg Ball Valves, Mainline Socket Tee x Valve Socket/Fipt, FKM, Metric
- VESTIL Curb Angle Sets
- WINSMITH SE Encore Series, E43 Size, XDVS Single Reduction Speed Reducers
- DEHN Earthing Sticks
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS RS5432 Air Filter, 18-29/32 Inch H x 18-29/32 Inch L
€205.57 /unit
