BALDWIN FILTERS RS5294 Air Filter Element, 24-3/8 Inch L
Get it by Monday, Jun 1
€179.43 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Air Filter Design | Radial |
| Description/special Features | Inner Air Filter |
| Element Only | No |
| Height | 24 3/8" |
| Length | 24 3/8" |
| Outside Dia. | 11 9/16" |
| Width | 11 9/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 61.91 |
| Ship length (cm) | 61.91 |
| Ship width (cm) | 29.37 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Wire Rope Slings
- Pipe Threading and Cutting Machines
- Nylon Tubing
- Porting Tools Counterbores
- Sound Level Calibrators
- AKRO-MILS 30138 Shelf Bins
- KANT-TWIST Deep Reach Cantilever Clamps, Orange
- HELICOIL Straight Flute Plug Taps, 4H5H, Metric Coarse
- KRYTOX GPL 215 Series Extreme Pressure Grade Grease
- BURNDY AMS Dual Rated Splicers/Reducers
- TENNSCO Perforated Shelf
- SGS PRO Double Cut Carbide Bur, Cone Shape
- PRINCE Welded Hydraulic Cylinders
- STAFFORD MFG Solution Series Clamp-On One Piece Wrenches, Round Bore
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS RS5294 Air Filter Element, 24-3/8 Inch L
€179.43 /unit
