BALDWIN FILTERS RS5293 Air Filter Element, 30-1/32 Inch L
Get it by Monday, Jun 1
€321.74 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Air Filter Design | Radial |
| Description/special Features | Outer Air Filter |
| Element Only | No |
| Height | 30 1/32" |
| Length | 30 1/32" |
| Outside Dia. | 17 23/32" |
| Width | 17.719" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 76.28 |
| Ship length (cm) | 76.28 |
| Ship width (cm) | 45.01 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Coaxial Cables
- Ball Screw Support Bearings
- Trailer Stabilizing Jacks
- Hydraulic Valves
- Swivel Joints
- AKRO-MILS 30288 Akrobins Super Size Bins
- PLAST-O-MATIC PRAM Series Air Loaded Pressure Regulators
- ANSELL 59-801 Hyflex Protective Sleeves
- VIEGA PROPRESS 45 Degree Elbows, Copper, Press x Press, EPDM
- GLOBE SCIENTIFIC Wash Bottles, Wide Mouth, LDPE, 500 ml Capacity
- LASCO Reducing Elbow, 90 Degrees
- SALSBURY INDUSTRIES Horizontal Mailbox Usps 14 Doors
- DIXON Washers
- RIDGID Milwaukee Hand Tool Parts
- BLACK & DECKER Rings
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS RS5293 Air Filter Element, 30-1/32 Inch L
€321.74 /unit
