BALDWIN FILTERS RS5291 Air Filter, 15-3/4 Inch Lx11 Inch dia
Get it by Monday, Jun 1
€121.46 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Air Filter Design | Radial |
| Element Only | No |
| Height | 15 3/4" |
| Length | 15 3/4" |
| Outside Dia. | 11" |
| Width | 11" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 40.01 |
| Ship length (cm) | 40.01 |
| Ship width (cm) | 27.94 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Shovels
- Painting and Finishing Tools
- Microscope Accessories
- Aluminum Square Tube Stock
- ANSELL 11-900 Hyflex Blue White Nitrile Coated Gloves
- SALISBURY Class 00 Electrical Insulating Rubber Gloves, 11 Inch, Yellow
- CONDOR High-Visibility Vest, ANSI Class 2, Mesh Polyester, Hook And Loop, Lime
- LITTLE GIANT LADDERS Flip-N-Lite Aluminum Stepladders
- ANVIL 260R Series Reduced Hanger Rod Clevis Hangers
- IRWIN INDUSTRIAL TOOLS Tap Set, Carbon Steel
- ICM Relay Time Delay
- QUANTUM STORAGE SYSTEMS Conductive Stack And Lock Bins
- PASS AND SEYMOUR Medium Duty Dead Front Plugs
- HONEYWELL Regulators
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS RS5291 Air Filter, 15-3/4 Inch Lx11 Inch dia
€121.46 /unit
