FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Radial |
| Description/special Features | Radial Seal Outer Air Element |
| Element Only | No |
| Height | 7" |
| Length | 7" |
| Outside Dia. | 3 17/32" |
| Width | 3 17/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.27 |
| Ship height (cm) | 20.32 |
| Ship length (cm) | 11.18 |
| Ship width (cm) | 11.18 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Pneumatic Check Valves
- Water Powered Pumps
- Phasing and Motor Rotation Meters
- Bore Polishers
- Paint Mixers
- DICKSON 4 Inch Charts
- ACME ELECTRIC Three Phase Dry Type Distribution Transformers, 208V Delta Primary Volts, 480Y/277 Secondary Volts
- ANVIL AF730 Series Longitudinal And Lateral Seismic Clamps, Plain
- WALTER TOOLS F4238 Series, Indexable Milling Cutter, Carbide Cutting Edge
- CONRADER N Series Pilot Unloader Check Valves, Electrical Driven
- DURHAM MANUFACTURING Machine Table Workbenches
- IRONCLAD Knit Cold Condition Insulated Gloves
- MORSE CUTTING TOOLS 1363 Series High Helix Jobber Length Drills
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS RS5273 Air Filter, 7 Inch Lx3-17/32 Inch dia
€75.21 /unit
