FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Element Only, Rectangular |
| Description/special Features | Foam Cab Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 10 7/16" |
| Length | 10 7/16" |
| Width | 6 1/2" |
Shipping Info:
| Ship height (cm) | 1.02 |
| Ship length (cm) | 27.94 |
| Ship width (cm) | 18.29 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Power Supply Cord
- Pneumatic Vibrators
- Carbide-Tipped Drill Bits
- Non-Ventilated Roof Curbs
- Power Pedestal Accessories
- PS DOORS Safemezz Pallet Gates
- TASCO TRI-GRIP Reusable Earplugs
- LAMP ESR3 Series Full Extension Drawer Slides
- GLOBE SCIENTIFIC Label Sheet, Cryo, 13 mm Dots
- HOFFMAN Pharmapro Series Type 4X Flush Mount Screw Cover Enclosures
- APOLLO VALVES Proximity Switch Kits
- ASHLAND CONVEYOR Skate Wheel Conveyors
- DAYTON Seats
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA30107 Air Filter, 10-7/16 Inch L x 6-1/2 Inch W
€56.14 /unit
