FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Round |
| Description/special Features | Outer Air Filter |
| Element Only | No |
| Height | 6 11/16" |
| Length | 6 11/16" |
| Outside Dia. | 3 5/8" |
| Width | 3 5/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.16 |
| Ship height (cm) | 18.8 |
| Ship length (cm) | 9.91 |
| Ship width (cm) | 10.16 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Temporary Environmental Containment Units
- Label Printers And Accessories
- Confined Space Fan and Blower Accessories
- Hand Scrapers
- Drum Carriers
- ANSELL Class 0 Electrical Gloves, 14 Inch, Black
- JOHN GUEST Speedfit Elbows
- OK INDUSTRIES Battery Wire Wrapping & Unwrapping Kits
- THOMAS & BETTS 040 Inside Bushings
- MARTIN SPROCKET Single MST Bushed Type Roller Chain Sprockets, 60 Chain Number
- HUSKIE TOOLS Bar and Wire Cutters
- DESTACO 82U50-3 Series Pneumatic Pallet Clamps
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA30101 Air Filter Element, 6-11/16 Inch Height
€60.52 /unit
