FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Round |
| Element Only | No |
| Height | 7 3/16" |
| Length | 7 3/16" |
| Outside Dia. | 2 1/8" |
| Width | 2 1/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.07 |
| Ship height (cm) | 9.65 |
| Ship length (cm) | 8.38 |
| Ship width (cm) | 8.38 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Label Holders
- Scratch Awls
- Security/Area Lighting Fixtures
- Slump Testing
- Drill Bit Inserts
- LUMAPRO Landscape Lights, Bullet Floodlight
- TEMPCO Replacement Heating Elements for TRH5 Series Heaters
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond Essentials PMP Griffin Style Low Form Beakers
- ANVIL 69SSG Series Light Duty Stainless Steel Band Hangers
- SPEARS VALVES PVC 100 PIP Fabricated PIP x IPS Crosses, Socket x Socket x Socket x Socket
- GROVE GEAR NH Series, 826 Size, Ironman Narrow Housing Worm Gear Reducers
- HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS Circuit Guard Duplex Receptacles, Specification Grade
- NIBCO PC9649-Y Series Joint Fittings
- PARKER 61C Series Brass Nuts
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA30100 Air Filter, Inner Air Element, 7-3/16 Inch H
€61.61 /unit
