FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Round |
| Description/special Features | Wire Mesh Supported Air Element |
| Element Only | No |
| Height | 11 1/2" |
| Length | 7" |
| Outside Dia. | 8 7/16" |
| Width | 8 7/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.08 |
| Ship height (cm) | 18.29 |
| Ship length (cm) | 22.1 |
| Ship width (cm) | 22.86 |
| Country of Origin | TW |
Explore More
- KEYSHAFT
- Farm Duty Motors
- Single Grit Sharpening Stones
- Plastic Angle Stock
- Oil Burner Parts
- Door Ramps
- ANSELL 97-002 Activarmr Cut Resistant Gloves
- DESTACO 604 Series Straight Line Action Clamps
- JOHN GUEST Stem Adapters, NPTF Thread, Acetal White
- VIBCO V Series Pneumatic Ball Vibrators
- MUELLER INDUSTRIES 862SS-BC Y Strainers
- SELLSTROM Green
- APPLETON ELECTRIC 90 Degree Male Elbow Hazardous Location Malleable Iron
- MAGLINER Caster Kits
- REELCRAFT Rollers
- NIBCO T-585HP-66-LF Series Threaded End High-Performance Bronze Ball Valves, Lead-Free - Stainless Steel Trim
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA30075 Air Filter Element, 7Inch L, 8-7/16Inch O.D
€409.77 /unit
