FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Round |
| Description/special Features | Wire Mesh Supported Air Element |
| Element Only | No |
| Height | 11 19/32" |
| Length | 10 11/32" |
| Outside Dia. | 8 25/32" |
| Width | 8 25/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.76 |
| Ship height (cm) | 29.97 |
| Ship length (cm) | 24.13 |
| Ship width (cm) | 23.88 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Portable Gas Heaters
- Hydraulic Impact Wrenches
- Welding Gun Adapters
- Combination Starters
- Floor Boxes
- IRONCAT TIG Welding Gloves, Cowhide Leather
- ANSELL 56-903 Alphatec Pvc Coat Aprons
- MEMPHIS GLOVE Ninja BNF Work Gloves, 15 Gauge, Fully Coated
- CONDOR Standard Deerskin Leather Work Gloves
- EDWARDS SIGNALING 2-Line Message Centers
- HUMBOLDT Soil Auger Kits
- WESTWARD Ball Peen And Cross Peen Hammers
- MACROMATIC ARP Series Alternating Relays
- MERIT BRASS A635BL Raised Face Blind Flanges
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA30070 Air Filter Element, 10-11/32 Inch L
€275.74 /unit
