FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Element Only, Round |
| Element Only | Yes |
| Height | 6 1/16" |
| Includes | Attached Gasket, Wing Nut |
| Length | 6 1/16" |
| Outside Dia. | 4 1/16" |
| Width | 4 1/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 15.4 |
| Ship length (cm) | 15.4 |
| Ship width (cm) | 10.32 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Ball Valves
- Die Sets
- Vertical Handle Toggle Clamps
- Outdoor LED Message Displays
- Fork Covers
- HI TEMP Welding Blanket
- AKRO-MILS 13018 Stak-N-Store Bins
- ANSELL 58-435 Alphatec Heavy Duty High Dexterity Gloves
- DESTACO 604 Series Straight Line Action Clamps
- RUD CHAIN PP-B PowerPoint Ring Connections, Metric
- VERMONT GAGE Go Standard Thread Plug Gages, 9/16-20 Un
- DYNABRADE Tune-Up Kits
- OPTREL Front Lens Covers
- BESSEY Vises
- HAMILTON Track Wheel Plate Casters
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA30068 Air Filter, Element Only, Round, 6-1/16 Inch H
€50.48 /unit
