FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Description/special Features | Air Element |
| Element Only | No |
| Height | 1 1/4" |
| Length | 3 27/32" |
| Width | 3 7/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.18 |
| Ship length (cm) | 9.76 |
| Ship width (cm) | 8.73 |
| Country of Origin | PL |
Explore More
- KEYSHAFT
- Washdown Motors
- Combustion Analyzers
- Plier Clamps
- Turning Inserts
- Seal Plugs
- MEMPHIS GLOVE Luminator Leather Drivers Insulated Work Gloves
- SALISBURY Class 0 Electrical Insulating Rubber Gloves, 14 Inch, Black
- RUD CHAIN Washers
- MUELLER INDUSTRIES 862SS Y Strainers
- BRADY Pipe Marker, Condenser Water
- BUSSMANN O Series Medium Voltage Fuses
- SPEARS VALVES 4 Elbow Compact Turf Swivel Joints, Swivel Mipt x Swivel Mipt
- EATON Moeller Series Busbar Adapters
- HUMBOLDT Lower Porous Stones
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA30053 Air Filter, 3-27/32inLx3-7/16inWx1-1/4inH
€24.88 /unit
