FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Element Only, Round |
| Element Only | No |
| Height | 10" |
| Includes | Attached Gasket |
| Length | 10" |
| Outside Dia. | 7 3/8" |
| Width | 7 3/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.37 |
| Ship height (cm) | 27.94 |
| Ship length (cm) | 24.64 |
| Ship width (cm) | 24.13 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- PAPR Accessories
- Modular Shelf Cabinets
- Linoleum and Vinyl Flooring Tools
- Time Delay Midget Fuses
- Vibration Meter Accessories
- CONDOR Leather Gloves, Cowhide, Premium, Full Finger, Wing Thumb
- KRYTOX 283AC Series Aerospace Rust Inhibited Grade Fluorinated Grease
- GLOBE SCIENTIFIC Label/Dot Combo Rolls, Cryo, Direct Thermal, 33 x 13 mm and 9.5 mm Dots
- ANVIL 339 Series Welded Pipe Nipples, Schedule 40
- ANVIL AS666 Series 6-Hole Double Corner Connectors
- BUSSMANN Medium Voltage Fuses: Series ABWNA
- APPROVED VENDOR Male Tee
- BALDWIN FILTERS Spin-on Oil Filters
- SPEARS VALVES CPVC True Union 2000 Industrial Vertical 3-Way Ball Valves Regular Style, Socket, FKM
- MI-T-M Transformers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA30023 Air Filter, Element Only, Round Design
€85.50 /unit
