FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Round |
| Description/special Features | Air Element |
| Height | 2 17/32" |
| Length | 2 17/32" |
| Outside Dia. | 4 9/32" |
| Width | 4 9/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.21 |
| Ship height (cm) | 9.4 |
| Ship length (cm) | 11.94 |
| Ship width (cm) | 11.94 |
| Country of Origin | MX |
Explore More
- KEYSHAFT
- Jobsite Boxes
- High Bay Occupancy Sensors
- Trailer Jack Accessories
- Pressure Switch Transducer Combinations
- Knurling Tool Accessories
- MEMPHIS GLOVE Luminator Pigskin Insulated Leather Palm Work Gloves
- ANSELL 74-048 Hyflex Uncoated Cut Resistant Gloves
- GLOBE SCIENTIFIC Jars, Wide Mouth, 120 mm Opening
- ANVIL AS651 Series Reversible Strut Brackets, Electro Galvanized
- GLOBE SCIENTIFIC Globe Glass Erlenmeyer Flasks, Heavy Duty
- ANVIL Pipe Covering Protection Saddles
- APACHE HOSE & BELTING CO INC Lacing Tool
- BROWNING TGC200 Series Bushing Kits
- ECONOLINE Abrasive Blasting Cabinets
- NIBCO 5801-2-7 Series Trap Adapters, Spg x SJ, ABS DWV
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA30019 Air Filter, 2-17/32 Inch Lx4-9/32 Inch dia
€13.37 /unit
