FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Round |
| Description/special Features | Air Element |
| Element Only | No |
| Height | 1 23/32" |
| Length | 1 23/32" |
| Outside Dia. | 5 11/16" |
| Width | 5 11/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 4.37 |
| Ship length (cm) | 4.37 |
| Ship width (cm) | 14.45 |
| Country of Origin | MX |
Explore More
- KEYSHAFT
- Sander Polisher Accessories
- Medium Voltage Fuses
- Wire Cart Accessories
- Drum Deheader
- Tea Cup Pipe Carriers
- NEWSTRIPE Mid-Size Commercial Compactor
- HELICOIL Straight Flute Bottoming Taps, 4H5H, Metric Coarse
- BOLLE SAFETY Contour Metal Ultra-Lightweight Safety Glasses
- GLOBE SCIENTIFIC Globe Glass Volumetric Flasks, Wide Mouth, Class A
- RITTAL JB Series Hinged Cover Enclosure
- CENTURY Condenser Fan AC Motors
- CHAPIN Outdoor Equipment Parts
- WERMA Bulbs
- SIEMENS IEC Magnetic Contactors
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA30012 Air Filter, 1-23/32 InchLx5-11/16 Inchdia
€19.64 /unit
