FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Axial |
| Description/special Features | Air Element |
| Element Only | No |
| Height | 3 3/16" |
| Length | 3 3/16" |
| Outside Dia. | 6 21/32" |
| Width | 6 21/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.32 |
| Ship height (cm) | 8.64 |
| Ship length (cm) | 19.56 |
| Ship width (cm) | 18.8 |
| Country of Origin | PL |
Explore More
- KEYSHAFT
- General Hand Tool Kits
- Pneumatic Check Valves
- Sleeve and Thimble Kits
- Filter/Regulators
- Drum Rackers
- RINGERS GLOVES Durable Extrication Impact Gloves
- MEMPHIS GLOVE Cow Grain Palm Split Leather Driver Work Gloves
- ANVIL 1122 Series Couplings, Right/Left, Galvanized
- ANVIL AS200EH Series Channels With Elongated Holes
- STRANCO INC Vehicle Placard, Oxidizer 5.1
- SUPER-STRUT Raceway Joiner Set
- MAIN FILTER INC. Interchange Hydraulic Return Line Filters, Wire Mesh, 100 Micron
- ALVORD POLK Metric Straight Flute Taper Pin Reamers
- OBERON TCG Arc Flash Kits, 25 Cal Arc Rating
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA30011 Air Filter, 3-3/16 Inch Lx6-21/32 Inch dia
€32.66 /unit
