FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | No |
| Height | 1 17/32" |
| Length | 12 29/32" |
| Width | 10 3/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.37 |
| Ship height (cm) | 6.1 |
| Ship length (cm) | 34.29 |
| Ship width (cm) | 26.67 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Drain Strainers
- Limit/Interlock Switches
- Cut-Off Blades
- Wired Intercom Accessories
- Waterfall Filters and Pond Skimmers
- DESTACO 8021, 8071 Series Pneumatic Toggle Clamps
- CONDOR High-Visibility Vest, ANSI Class 2, Mesh Polyester, Zipper, Lime
- TEMPCO Gemini Linear Heater Assemblies
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND CU740 Gas Springs
- EBERBACH Reciprocal Shaker Stands
- COOPER B-LINE Sleeve Type Expansion Anchors
- APOLLO VALVES 10-512 Series Steam Safety Valves
- APPROVED VENDOR Food & Dairy Sanitary Gaskets
- MERIT BRASS 8012 Aluminium Threaded Nipples, Schedule 40
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA30007 Air Filter, 12-29/32 Inch Lx10-3/32 Inch W
€45.21 /unit
