BALDWIN FILTERS PA2329 Air Filter Element/cab
Get it by Monday, Jun 1
€114.73 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Air Filter Element |
| Air Filter Design | Panel |
| Air Filter Type | Cabin Air Filter |
| Element Only | No |
| Features | Cabin Air Filter Element |
| Height | 2.187" |
| Length | 29" |
| Overall Height | 2 3/16" |
| Overall Length | 29" |
| Overall Width | 9 1/4" |
| Product Type | Cabin Air Filter |
| Width | 9 1/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.94 |
| Ship height (cm) | 83.31 |
| Ship length (cm) | 7.87 |
| Ship width (cm) | 24.64 |
| HS code | 8421310000 |
| Country of Origin | US |
Product Details:
- Special Features: Cabin Air Filter Element
Product Variants
| Product | Model | Height | Air Filter Design | Outside Dia. | Material | Pkg. Qty. | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
PA4437 | 1 23/32" | Element Only, Panel | - | - | 1 | €30.07 | |
![]() |
PA4928 | 0.906" | Element Only | - | - | 1 | €108.74 | |
![]() |
PA5516 | 1.187" | Rectangular | - | - | 1 | €91.28 | |
![]() |
PA4425 | 1 27/32" | Element Only, Panel | - | - | 1 | €23.26 | |
![]() |
PA4428 | 2 25/32" | Element Only, Panel | - | - | 1 | €33.11 | |
![]() |
PA4434 | 1 27/32" | Element Only | - | - | 1 | €40.99 | |
![]() |
PA4436 | 1 27/32" | Panel | - | - | 1 | €38.45 |
Explore Products
- SMC VALVES VV3QZ15-12N7TC-D Valve Manifold, 3 Inch Port Size
- SCHNEIDER ELECTRIC XALD351H29H7 Control Station Push Button 2no/1nc
- MAIN FILTER INC. MF0835662 HC2252FCN19H Interchange Hydraulic Filter, Glass, 5 Micron Rating, Buna Seal, 18.89 Inch Height
- GRAINGER 33VE05 Conveyor Table Roller Spacing 8 Inch
- SUPCO RHF0914
- OILITE VS-0912-14MB Sleeve Bearing, Ptfe, 9 mm Bore, 12 mm Od, 14 mm Overall Length
- SECURALL PRODUCTS MG321 Oxygen Gas Cylinder Cabinet, Self-Latch, Self-Close Safe-T-Door
- MAIN FILTER INC. MF0879998 9600EAL122N4 Interchange Hydraulic Filter, Glass, 10 Micron, Viton Seal, 16.85 Inch Height
Explore More
- KEYSHAFT
- Chop Saws and Cut-Off Machines
- UPS and Surge Suppression Device Accessories
- LED Floodlights
- Floor Grinders
- Oil Burners
- AKRO-MILS 30150 Shelf Bins
- SALISBURY Class 0 Electrical Gloves Kit, 11 Inch, Red
- FACOM 75 Angled Open Socket Wrenches
- JOHN GUEST Speedfit Reducing Tees
- ANVIL DWVG Series Hangers
- GRAINGER Panel Trucks
- INSIZE Digital Blade Micrometers
- APOLLO VALVES 4AN Series Service Kits
- HONEYWELL GLL Series Miniature Industrial Limit Switches
- ARO Piston Pump Kit Assemblies
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA2329 Air Filter Element/cab
€114.73 /unit
