FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 25/32" |
| Length | 8 29/32" |
| Width | 8 3/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 4.52 |
| Ship length (cm) | 22.62 |
| Ship width (cm) | 20.8 |
| Country of Origin | MX |
Explore More
- KEYSHAFT
- Door Closer Accessories
- Soldering and Desoldering Stations
- Axial Upblast Exhaust Ventilators
- Pool Light Fixtures
- Built-in Locker Locks
- DESTACO 210 Series Vertical Hold Down Clamps
- DESTACO Flat Tip Bonded Neoprene Spindle Metric
- RINGERS GLOVES R327 Extrication Gloves
- ANSELL 11-818 Hyflex Ultralight Multi Purpose Gloves
- KRYTOX 250AD Series Aerospace Extreme Pressure Grade Fluorinated Grease
- TRIPP LITE PDUs with Automatic Transfer Switch
- JUSTRITE VaporTrap Series Caps
- ANSELL Rubber Cold Condition Insulated Gloves
- ANVIL AF035D Series Model K Lateral Sway Brace, Electro Galvanized
- BANJO FITTINGS 316 Stainless Steel Two Piece Ball Valves
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA2228 Air Filter, Panel, Element Only, 1-25/32 Inch H
€20.01 /unit
