FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 7/16" |
| Length | 9 7/8" |
| Width | 5 29/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.65 |
| Ship length (cm) | 25.08 |
| Ship width (cm) | 15 |
| Country of Origin | MX |
Explore More
- KEYSHAFT
- Sanitary Butterfly Valves
- Noncontact Level Sensors
- Test and Culture Tubes
- Synchronous Drive Gearbelt Pulleys
- Flexible Ducts
- HELICOIL Straight Flute Bottoming Taps, 5H, Metric Coarse
- IRONCLAD Heavy Utility Task Specific Gloves
- CONDOR General Purpose Gloves, Navy Blue/Black, Smooth Nitrile
- MCR SAFETY PU Coated Cut Resistant Work Gloves
- MUELLER INDUSTRIES 861CS-BC Y Strainers
- HONEYWELL Shaft Adapters
- APOLLO VALVES Ball Cone Check Valves
- STARRETT 91330 Series Duratec Band Saw Blades
- SANDPIPER G-Series G30 Top Discharge Oil and Gas Pumps, Metallic
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA2220 Air Filter, Panel, 9-7/8 Inch L, 5-29/32 Inch W
€19.59 /unit
