FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Removal Of Airborne Contamints |
| Element Only | Yes |
| Height | 3" |
| Length | 12 13/32" |
| Width | 11 3/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.86 |
| Ship height (cm) | 7.37 |
| Ship length (cm) | 33.02 |
| Ship width (cm) | 29.46 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Hazardous Location Exhaust Fans
- Sanitary Butterfly Valves
- Mini-Pleat Filters
- Hole Drill Bore and Wire Gauges
- Trigger Clamp/Spreaders
- AKRO-MILS 30289 Akrobins Super Size Bins
- TEMPCO Low Density Cartridge Heaters
- MUELLER INDUSTRIES 125CI-N Iron Body Simplex Basket Strainers
- MUELLER INDUSTRIES 72DHH3H Sure Check Double Disc Check Valves
- ANVIL AS210EH Series Channel With Elongated Holes
- APPROVED VENDOR Hazardous Material Bag
- BUSSMANN JCR-B Series Medium Voltage Fuses
- VULCAN HART Support Rack
- GRAINGER Standard Plate Caster, Swivel
- SCHLAGE Door Knob Locksets
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10428 Air Filter, Panel Design, 12 13/32 Inch L
€63.95 /unit
