FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Removal Of Airborne Contamints |
| Element Only | Yes |
| Height | 2 7/32" |
| Length | 12 3/8" |
| Width | 11 3/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.79 |
| Ship height (cm) | 6.1 |
| Ship length (cm) | 33.02 |
| Ship width (cm) | 29.72 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- OEM Replacement Motors
- Supply Valve Outlet Boxes
- Fume Hood Filters
- Door Louvers
- Vibratory Tumblers
- SALISBURY Class 0 Electrical Insulating Rubber Gloves, 11 Inch, Black
- SALISBURY Class 0 Electrical Gloves Kit, 11 Inch, Red
- KEO Combined Drills And Countersinks, Jig Bore Type, 60 Degrees Countersink Angle
- KEO Center Reamer Sets, 3-Flute
- MUELLER INDUSTRIES 103MAT Silent Check Valves
- CHICAGO-LATROBE Reduced Shank Bit Set
- SPEARS VALVES CPVC Schedule 80 Fitting 22-1/2 Deg. Elbows, Socket x Socket
- MONSTER Burs
- ENERPAC CAS Series Clamp Arms
- FUNCTIONAL DEVICES INC / RIB MH3300 Series Electrical Metal Enclosures
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10427 Air Filter, Panel Design, 12 3/8 Inch L
€58.08 /unit
