FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 1/2" |
| Includes | Attached Gasket |
| Length | 11 11/32" |
| Width | 10 31/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.81 |
| Ship length (cm) | 28.81 |
| Ship width (cm) | 27.86 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Lawn Sprinklers
- Fluorescent Lamp Starters
- Drawer Cabinet Accessories
- Cup and Lid Dispensers
- Multihead Operators
- CONDOR General Purpose Gloves, Blue, Rough Latex
- CONDOR Leather Gloves, Cowhide, Premium, Full Finger, Wing Thumb
- MUELLER INDUSTRIES 11BC Iron Body Y Strainers
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond Culture Tube Caps, for 20 mm Glass Culture Tubes
- GLOBE SCIENTIFIC GHS Compliant Wash Bottles
- AMERICAN TORCH TIP Nozzle Lightning
- APPROVED VENDOR Service Spring Chamber Type
- MUELLER STREAMLINE Tees
- RUD CHAIN Socket Wrenches
- SLOAN Sloan RESS-U Exposed Sensor Urinal Retrofit Flushometers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10425 Air Filter, Panel, Length 11 11/32
€39.59 /unit
