FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 1/8" |
| Includes | Attached Gasket |
| Length | 9 5/8" |
| Width | 8 31/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 2.86 |
| Ship length (cm) | 24.45 |
| Ship width (cm) | 22.78 |
| Country of Origin | TW |
Explore More
- KEYSHAFT
- Diagonal Cutters
- Prerinse Faucet Hose Reel Kits
- Oil Filter Wrenches
- Platform Trucks
- Soil Auger Accessories
- DESTACO 215 Series Horizontal Hold Down Clamps
- KAREWEAR Finger Guard, Grain Leather Cowhide
- DESTACO 331-M Series Pull Action Latch Clamps
- NOTRAX Crossrib Sof-Tred Dry Area Mattings
- SPEARS VALVES PVC True Union 2000 Industrial Vertical Ball Valves, BSP Threaded, EPDM
- EATON E34 Series Pushbutton Stations
- AETNA BEARING Adapter Bearings
- POWER FIRST Plug-In Portable GFCI Bodies With Manual Reset
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10418 Air Filter, Panel, Length 9 5/8
€24.74 /unit
