FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 27/32" |
| Length | 9 9/16" |
| Width | 8 3/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 4.68 |
| Ship length (cm) | 24.29 |
| Ship width (cm) | 22.23 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Chain Slings
- Stationary Gas Engine Air Compressors
- Automotive Specialized Tools
- Cross-Over Ladders
- A/C Refrigerant Line Sets
- HELICOIL Spiral Point Plug Taps, 5H, Metric Coarse
- GLOBE SCIENTIFIC Beakers
- BURNDY AMS Dual Rated Splicers/Reducers
- ANVIL 69SSG Series Light Duty Stainless Steel Band Hangers
- KIDDE Key Control Cabinet
- COOPER B-LINE B420-778 Series One Hole Corner Angles
- BROWNING Stock Minimum Bore Gearbelt Pulleys For XL Belts
- CASH VALVE Sleeves
- JAMCO Stainless Steel Work Stands, 3 Shelves
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10414 Engine Air Panel Elements, 8-3/4 Inch W
€26.29 /unit
