FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Height | 25/32" |
| Length | 8 3/32" |
| Width | 8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 1.98 |
| Ship length (cm) | 20.56 |
| Ship width (cm) | 20.32 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Spill Containment Platform and Pallet Ramps
- Cylinder Cabinets
- Dial Calipers
- PLC Displays and Touch Panels
- I-Beam and Column Protectors
- LOC-LINE Double Socket
- OIL SAFE Color Coded Steel Tubes
- OIL SAFE Advanced Filter Cart QC Upgrade Kits
- CONDOR Leather Gloves, Standard, Straight Thumb, Beige
- SALISBURY Class 0 Electrical Gloves Kit, 11 Inch, Black
- ROLL PRODUCTS Label, Litho
- TECHFLEX Polyethylene Flexo Wrap(TM) Sleeving
- APPROVED VENDOR Stationary Wire Shelving
- BRIDGEPORT FITTINGS Grounding Split Bushings
- ZSI-FOSTER 2FRL Series Sockets, 1/4 Inch
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10412 Air Filter, 8-3/32 Inch L, 8 Inch W, 25/32 Inch H
€33.93 /unit
