FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Height | 1 5/16" |
| Length | 13 5/16" |
| Width | 12 7/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.33 |
| Ship length (cm) | 33.81 |
| Ship width (cm) | 32.7 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Wing Nuts
- RO Systems Accessories
- Fluorescent Lamp Starters
- Surface Testers
- Steel Folding Gate Doors
- SHARPE VALVES Carbon Steel Inline Ball Valve, Socket x Socket
- DESTACO 810 Series Pneumatic Toggle Clamps
- COLDER PRODUCTS COMPANY PLC Series Coupling Inserts, Acetal
- OETIKER HIP 2000 Series Hand Installation Pincers
- ACME ELECTRIC Three Phase Dry Type Distribution Transformers, 480V Delta Primary Volts, 240 Delta /120 Tap Secondary Volts
- AIR HANDLER Activated Carbon Honeycomb Air Filter
- APOLLO VALVES 86B-200 Stainless Steel 3 Piece Full Port Socket Weld Ball Valves
- JUSTRITE Hard Wall Tubing Compression Fittings
- MAHR Digital Calipers
- 3M 50 Scotchrap Vinyl Corrosion Protection Tapes
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10406 Filter, 13 5/16 Inch L, 12 7/8 Inch W
€40.72 /unit
