FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 25/32" |
| Length | 9 7/8" |
| Width | 8 7/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 1.98 |
| Ship length (cm) | 25.08 |
| Ship width (cm) | 20.88 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Butt Weld Tube Fittings
- Push to Connect Tube Fitting Kits
- Window and Door Seals
- Air Line Lockout Valves
- Pool Light Junction Boxes
- DESTACO 89R Series Pneumatic Swing Clamps
- GEMTOR Pompier Ladder/Escape Belts
- RINGERS GLOVES Heavy Duty Oil Resistant Grip Impact Gloves
- MCR SAFETY Cut Pro Ninja Force Cut Resistant Work Gloves
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND CU11800 Gas Springs
- APPROVED VENDOR Schedule 40, 304 Stainless Steel Nipple
- KOHLER Shower Head, Wall Mounted, Polished Chrome
- EATON ESR4 Series Safety Relays
- CAMPBELL CHAIN AND FITTINGS Grab Eye Hooks
- LEVITON Straight Blade Plugs, Industrial Grade, Non-Grounding, Angle
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10401 Air Filter, 9-7/8 InchL, 25/32 Inch H, Element Only
€47.03 /unit
