FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 5/8" |
| Length | 8 31/32" |
| Width | 8 1/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 4.13 |
| Ship length (cm) | 22.78 |
| Ship width (cm) | 20.4 |
| Country of Origin | MA |
Explore More
- KEYSHAFT
- Computer Cabinets
- Air Cleaner Filters
- Masonry Saws
- Magnetic Sheet Separators
- Belt Drive Exhaust Fans w/Drive Package
- AKRO-MILS 30235 Akrobins Plastic Storage Bins
- MEMPHIS GLOVE Welding Premium Grade Welding Gloves
- MILLER BY HONEYWELL GlideLoc Vertical Height Access Ladder System Kits, Aluminum
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND TI 250 Gas Springs, Inch
- APPROVED VENDOR Elbow, 90 Degrees
- SPEEDAIRE Filter/Regulator/Lubricators
- HUGHES SAFETY Eye/Face Wash, Wall Mount
- SMC VALVES Solenoid Valve Assembly
- NORTON ABRASIVES R766 AO Coarse Grit TS Quick-Change Cloth Discs, Metal, Type II
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10395 Air Filter, Panel, 8-31/32 Inch L, 8-1/32 Inch W
€26.72 /unit
