FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 23/32" |
| Length | 7 17/32" |
| Width | 7 1/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 4.37 |
| Ship length (cm) | 19.13 |
| Ship width (cm) | 18.1 |
| Country of Origin | MA |
Explore More
- KEYSHAFT
- Weatherproof Box Cover Accessories
- Hazardous Location Tumbler Switch Accessories
- Flare Nut Wrench Sets
- Bit Sets
- Carbon Filters
- AKRO-MILS 30281 Akrobins Super Size Bins
- ML KISHIGO Flame Resistant Vests, Zipper
- COLDER PRODUCTS COMPANY APC Series Coupling Bodies, Acetal
- TEMPCO Bulb and Capillary Thermostats
- GRAINGER Drum Liners
- LITTLE GIANT PUMPS Sewage Basins
- SALISBURY Bib Overalls
- ACME ELECTRIC Bearings
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10389 Air Filter, Panel, 7 17/32 Inch L, 7-1/8 Inch W
€22.61 /unit
